Stanley Stanek

Rodzaje ludzi w IT, strzał ostrzegawczy w tył głowy (z broni palnej).

Zacznijmy od podstawowej i najliczniejszej grupy tworzącej naszą wspaniałą subkulturę, ludzi związanej z radosnym, niczym nieskrępowanym tworzeniem abstrakcji zwanej Informatyką (dźwięk odpalanego Windowsa). Tak, chodzi o #Programistów, istni celebryci, jeźdźcy apokalipsy, łysy z brazzers i wszystkie plagi egipskie w jednym biurze. Nie nudzimy się.
Armia geeków, nerdów, szalonych naukowców panująca nad światem. W ich rękach są wszystkie nasze konta w banku, skrzynki mailowe, kompromitujące rozmowy, nagie fotki i kody do arsenałów nuklearnych supermocarstw.
Dokładnie, ludzie z których cisnęliśmy pompę w liceum, są w stanie rozsadzić ten pierdolnik w drobny mak. (Brzmi jak plan)
Tyle władzy i mocy skupionej w tych rozbieganych po klawiaturze palcach.. serce rośnie.
Ku pokrzepieniu powiem, że większość z nich woli zarabiać ciężki hajs i grać w gry, zamiast planować blitzkrieg. Więc jest nadzieja, że jeszcze chwilę pożyjemy.

Nie da się jednoznacznie opisać charakteru, stylu czy też upodobań programisty. Jest to skomplikowana i jeszcze nie do końca odkryta jednostka. Jednak są pewne zachowania, które podzielają nie ma bata wszyscy.
Opisze to nowocześnie, hasztagami, bardzo:
#dziwnę
#umniedziała
#tegosięnieda
#tzndasię
#alemisięniechce
#będziegotowenajutro
#jednakzatydzien
#nakoniecmiesiąca
#terazniemogę
#gram

Wokół tego zawodu krąży wiele mitów i legend, którymi pociesza się reszta społeczeństwa. Wyprostujmy trochę obraz:
1. Problemy z higieną, nie jest to regułą, zawsze w każdym teamie znajdzie się jakiś śmierdziel… niezależnie czy jest to ekipa programistów, bankierów czy księgowych.
Dodatkowo proszę wziąć pod uwagę, że duża ilość facetów na raz z reguły nie pachnie jak róże.
2. Każdy posiada paladyna 80 level, to prawda i nie ma co dyskutować na ten temat.
3. Tylko faceci zajmują się kodem, nie prawda poznałem kiedyś dziewczynę programistkę, raz, jeden, przez te wszystkie lata.
4. Programiści nie maja dziewczyn, totalnie nie prawda! są to stabilni emocjonalnie, spokojni, dobrze zarabiający faceci – są wręcz rozrywani przez kobiety, które zorientowały się, że książę na białym rumaku nie istnieje …a koders przynajmniej potrafi „naprawić” komputer .
5. Ciężko jest się z nimi dogadać, tak, ale problem najczęściej nie leży po stronie programisty, najbardziej prawdopodobne jest to, że rozmówca nie posiada wystarczającej wiedzy, żeby zrozumieć o co kaman.

Podsumowując, ciekawy zawód, ciekawi ludzie, wiedzą o Tobie wszystko, bądź miły i się nie wychylaj.

Stanley

Brak komentarzy

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>